Najważniejsze kroki przy wyborze odpowiedniego systemu ERP

Chcesz podejść do wyboru systemu ERP, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom?

Przejście z obecnego systemu na system większy ERP może być trudnym zadaniem, które wielu uważa za zbyt trudne. Ale korzyści płynące z przenoszenia z przestarzałych programów na nowoczesne platformy elektroniczne znacznie przewyższają stres. Nowoczesny system ERP pomaga to w pełni wykorzystać możliwości firmy oraz zwiększyć produktywność i rentowność firmy jako całości. Dziś przedstawimy Wam kilka najważniejszych kroków jakie będą miały decydujący wpływ na wybór najbardziej pasującego do Was systemu zarządzania przedsiębiorstwem. Zapraszamy do lektury!

Zidentyfikuj obszary poprawy w swojej firmie 

Wiesz, które obszary Twojej firmy wymagają poprawy. Obecne metody są skuteczne, ale istnieje wiele obszarów, które wymagają poprawy, aby pomóc pracownikom odnieść sukces. Porozmawiaj ze swoimi pracownikami, aby dowiedzieć się, gdzie ich zdaniem mogą zaoszczędzić czas lub gdzie napotkali problemy w swoich codziennych czynnościach. Skuteczne wdrożenie systemu ERP usprawnia procesy w celu zwiększenia wydajności i poprawy wydajności pracowników i całej firmy. 

wdrożenie-systemu-erp

Sprawdź aktualne oprogramowanie dostępne na rynku 

Na rynku jest wielu różnych dostawców systemów ERP, więc możesz najpierw sporządzić pełną listę i zawęzić ją w miarę postępów. Określając różne systemy, zwróć uwagę na to, gdzie się znajdują. Lokalizacja i bliskość Twojej firmy to ważny punkt do rozważenia, ponieważ istnieje wiele zagranicznych firm, które nie są w stanie zapewnić wsparcia takiego jak lokalna firma. Ten fakt jednak zmienił się w ostatnich latach i większość spraw załatwiamy zdalnie i online. Nie ma potrzeby wizyt wdrożeniowców czy serwisantów w biurze klienta choć czasem może mieć uzasadnienie i być potrzebne.

Określ, które funkcje i korzyści są najważniejsze dla Twojej firmy 

Ważne jest, aby wiedzieć, jakich funkcji oczekujesz. Każda firma jest wyjątkowa i ma inne wymagania dotyczące systemu ERP. Wybierając odpowiedni system, ważne jest, aby zrozumieć swoje unikalne potrzeby funkcjonalne. Wiele firm oferuje szeroką gamę rozwiązań i dostosowuje się do potrzeb Twojej firmy, dzięki czemu masz wszystko, czego potrzebujesz i wszystko, czego nie potrzebujesz.  

Dowiedz się, jakie integracje ma oprogramowanie 

Wiele firm korzysta już z jakiejś formy oprogramowania, a wiele z nich korzysta z systemów, które pomagają w księgowości, zarządzaniu biznesem, handlu elektronicznym, produkcji itp. Korzystanie z wielu aplikacji i oprogramowania, które nie są zintegrowane lub nie komunikują się ze sobą, może być koszmarem dla Ciebie i Twoich pracowników, co nie tylko zmusza pracowników do wprowadzania danych w różnych lokalizacjach, ale także prowadzi do nieefektywnego zarządzania danymi, błędów ludzkich i możliwości podwójnego przetwarzania.jest wielu liderów rynku. Jest zintegrowany z chmurą, umożliwiając pracownikom wykonywanie krytycznych zadań, a dane są bezpieczne, dokładne i dostępne w czasie rzeczywistym. 

Dowiedz się, jakie wsparcie otrzymasz 

Wdrażając nowe oprogramowanie, ważne jest, aby zapewnić ciągłe wsparcie i upewnić się, że dokładnie wiesz, jak korzystać z rozwiązania wybierając oprogramowanie, powinieneś zwracać uwagę nie tylko na bieżące szkolenie nowych pracowników, ale także na to, ile wstępnego szkolenia otrzymają i kiedy pojawią się nowe aktualizacje i zmiany. To bardzo ważne. Istotne jest również, aby skontaktować się z nimi w celu uzyskania pomocy, która zostanie natychmiast rozwiązana, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy. Nie każda firma zapewnia wsparcie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i zapewnia dogłębne szkolenia, podczas których klienci rejestrują się, a także są dostępni do dalszych szkoleń na żądanie.

program-zarządzanie-firmą

Zbadaj obecnych klientów 

Nie ma lepszego sposobu, aby dowiedzieć się, czy oprogramowanie jest warte użycia, niż spojrzeć na obecnych klientów. W niektórych przypadkach możesz skontaktować się bezpośrednio z tymi klientami, ale w innych przypadkach studia przypadków i recenzje na ich stronie internetowej dają dobry wgląd w to, dlaczego dana firma wybrała oprogramowanie. Zawiera również szeroką gamę innych studiów przypadku, które nie są prezentowane na stronie internetowej i są dostępne na żądanie.  

Podejmij najbardziej odpowiednią decyzję dla swojej firmy 

Każda firma jest wyjątkowa, co pozwala dokładnie wiedzieć, czego potrzebujesz, aby ułatwić życie swoim pracownikom oraz zwiększyć produktywność i rentowność firmy.  Wykonując te kroki możesz zawęzić wybór i znaleźć oprogramowanie, które odpowiada twoim konkretnym wymaganiom. 

Podsumowanie

W tym artykule przedstawiliśmy Wam wszystkie  istotne kroki podczas selekcji odpowiedniego systemu ERP dla firm. Zwróciliśmy uwagę na znaczenie identyfikacji obszarów wymagających poprawy i dialogu z zespołem, aby zrozumieć aktualne wyzwania organizacyjne. Równie kluczowe jest rozeznanie w dostępnych rozwiązaniach na rynku, z uwzględnieniem lokalizacji dostawcy oraz sprawdzenie, czy oferowane rozwiązania są elastyczne i dostosowane do specyficznych potrzeb firmy. Zalecamy również badanie integracji oprogramowania oraz ocenę wsparcia, które zostanie zapewnione przez dostawcę po wdrożeniu. Ważnym krokiem jest również analiza doświadczeń innych klientów danego systemu. Z podjęciem decyzji wiąże się umiejętność zsyntezowania zebranych informacji i dostosowania ich do unikatowych potrzeb i kontekstu firmy.

Jeśli szukasz partnera biznesowego, który pomoże Ci dobrać oprogramowanie idealnie pasujące do Twoich potrzeb oraz zrealizuje jego wdrożenie z sukcesem skontaktuj się z firmą Kantata. Wszystkie niezbędnie informacje znajdziesz na stronie https://kantata.pl/

 

Artykuł sponsorowany